Usługi

Księgowość dla firmy

Prowadzenie księgowości, które Państwu oferuję to kompleksowa usługa. W jej zakres wchodzą działania, takie jak między innymi:

  • codzienna obsługa faktur,
  • zarządzanie finansami,
  • prowadzenie książki przychodów, a także rozchodów zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • sporządzanie deklaracji podatkowej,
  • nadzorowanie terminów płatności podatkowych,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • bezpośredni kontakt z Państwa kontrahentami,
  • kompleksowa obsługa spółek,
  • obsługa na naszym bądź też należącym do Państwa systemie księgowym.

Wybór rodzaju księgowości zależy wyłącznie od Państwa. Pełna księgowość w firmie odciąża przedsiębiorców i sprawia, że mogą zająć się tym, co jest najważniejsze dla specjalizacji ich działalności. Prowadzenie księgowości odgrywa ogromną rolę w funkcjonowaniu każdej firmy i ma spory wpływ na to, czy osiągnie ona sukces. Prowadzenie księgowości samemu jest dość ryzykowne. Choćby z tego względu, że mało, kto zna się na tym na tyle dobrze, aby nie popełnić kardynalnych błędów. Błędy w tej sferze prowadzenia działalności mogą kosztować naprawdę sporo. Księgowość firm powierzona w ręce ekspertów z tej dziedziny ma naprawdę wiele zalet.

Księgowość małej firmy krok po kroku

Każda osoba, która zakłada firmę, musi uzyskać wpis do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W sytuacji, gdy właściciel firmy wypełnia formularze CEIDG, powinien także podać informacje, kto jest odpowiedzialny za prowadzenie rozliczeń, a także jakie jest miejsce przechowywania dokumentów. W sytuacji, gdy ktoś nie decyduje się na prowadzenie księgowości samemu, a wybiera biuro rachunkowe, podaje w tym miejscu dane firmy, z której usług korzysta.

Księgowość dla firmy – jakie korzyści daje biuro rachunkowe?

Szereg obowiązków niezwiązanych bezpośrednio ze specjalizacją przedsiębiorstwa może naprawdę przytłoczyć. Co prawda prowadzenie księgowości samemu kosztuje mniej, ale każdy przedsiębiorca ponosi za to cenę na przykład włożonego czasu oraz pracy. Dodatkowo naraża się na możliwość pomyłki, o którą nietrudno pośród często zawiłych przepisów. Ostatecznie oszczędzanie na prowadzeniu księgowości może narazić przedsiębiorcę na dodatkowe koszty.

Prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe zapewnia także większą wygodę. Wszelkie sprawy związane ze ściąganiem należności od nieterminowych kontrahentów, a także dokonywanie comiesięcznych zestawień faktur przestaje zajmować osoby prowadzące firmy. Nie ma również potrzeby załatwiania wszelkich spraw urzędowych, a to z kolei zwalnia między innymi ze stania w kolejkach.

Jest jeszcze jedna korzyść, płynąca z tego, że księgowością zajmuje się zewnętrzna i wyspecjalizowana firma. Księgowość w rękach biura rachunkowego to przecież brak odpowiedzialności za błędy po stronie przedsiębiorcy. Wszelka odpowiedzialność spoczywa bowiem na barkach biura rachunkowego. Z kolei przed zagrożeniami, które z niej wynikają biuro jest chronione przez ubezpieczenie oraz doświadczenie i umiejętności pracowników.

Bardzo ważne jest również Państwa uczucie spokoju. Firma księgowa gwarantuje, że będą mogli Państwo ze spokojem planować dalszą przyszłość przedsiębiorstwa. Co ważne, gdy powierzą nam Państwo księgowość, firma którą prowadzę zajmie się kompleksowo wszystkimi sprawami. Jako biuro rachunkowe podejmujemy się także opracowywaniem strategii rozwojowych oraz załatwianiem różnego rodzaju pozwoleń. Kompleksowa obsługa firm jest bowiem domeną dobrego biura rachunkowego.

Księgowość firm – komu dedykowane są usługi?

Usługi, które oferuję są dedykowane spółkom z.o.o., spółkom komandytowym, podmiotom notowanym na GPW, grupom kapitałowym, międzynarodowym korporacjom o złożonych oraz wielooddziałowych strukturach organizacyjnych, a także jednoosobowym działalnościom gospodarczym. Nowoczesna obsługa księgowa towarzyszy Państwu na każdym kroku rozwijania przedsiębiorstwa.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z oferty.